|
Fiscale advies dossiers
|
Stel gratis
uw vraag over Boete bij te laat indienen aangifte aan belastingtips.nl
Zoek een belastingexpert
bij u in de buurt: Aanmelden nieuwsbrief
Aanmelden als partner
Boete bij te laat indienen aangifteDe boete voor het te laat indienen van de aangifte 2009 of 2010 is fors verhoogd. Sinds 2010 is de verzuimboete voor de aangifte inkomstenbelasting € 226 en voor de aangifte vennootschapsbelasting zelfs € 2.460. Een verzuimboete wordt pas opgelegd nadat een aangiftebiljet en een aanmaning zijn verstuurd. Na ontvangst van de aanmaning heeft u nog 10 dagen!!! InleidingAls u uw aangifte inkomstenbelasting te laat zou indienen, krijgt u een boete van € 226. Doet u dit voor de tweede keer, dan is de boete zelfs € 984. Als u uw aangifte vennootschapsbelasting te laat zou indienen, is de boete zelfs € 2.460. Doet u dit voor de tweede keer, dan bedraagt de boete zelfs € 4.960. Sinds 2009 is de boete fors verhoogd en wordt deze ook sneller opgelegd. Bij stelselmatig te laat indienen van aangifte bedraagt de boete € 4.960 (artikel 22 BBBB). Te laat briefDe Belastingdienst moet u wel een redelijke termijn geven. Als u te laat bent, krijgt u nog een zogenaamd 10 dagen-briefje. Dit moet op grond van de algemene beginselen van behoorlijk bestuur. Als u wel op tijd was, maar de post heeft er te lang over gedaan, dan geldt de verzendtheorie; was u aantoonbaar op tijd, dan wordt de vertraging door de post u niet aangerekend. Belastingtip boeteDe Belastingdienst moet aannemelijk maken dat het aangiftebiljet en de aanmaning door u zijn ontvangen resp. u hebben bereikt. Meestal zie ik dat rechters het voldoende vinden dat de Belastingdienst de verzending kan onderbouwen. Door de administratieve processen bij de Belastingdienst lukt dit niet altijd, vraag hier dus om als u een boete krijgt. BoeteEr zijn verzuimboetes (artikel 67a AWR) en vergrijpboetes. De verzuimboete wordt opgelegd indien:
Onder een verzuimboete kunt u eigenlijk niet uit. U zou kunnen stellen dat er sprake is van AVAS (Afwezigheid Van Alle Schuld) of als er extreme omstandigheden zijn (uw adviseur of accountant ligt op de intensive care). Een vergrijpboete is iets anders, deze wordt vastgesteld op basis van de mate van schuld. We kennen er drie:
Bij het vinden van zwart geld etc. kan de boete zelfs 300% bedragen. Er zijn ook bijzondere boetes, zoals het verzwijgen van privégebruik van de auto van de zaak. De boete bedraagt tenminste € 3.936, als u zaken vervalst of een vergelijkbaar strafbaar feit begaat, is de boete zelfs € 4.920. Er komt een aparte boetebeschikking waar u tegen in bezwaar en beroep kunt. De boete kan worden verminderd indien:
Bezwaren tegen de boeteStel, u krijgt een boete en baalt hiervan. Wat kunt u dan doen? Er zijn meerdere mogelijkheden, in het kort een overzicht:
|
Deze pagina is aangemaakt op: 14-12-2010 20:46. Laatst gewijzigd op: 25-04-2012 22:11 | |