Zakelijk

Verklaring geen privégebruik

Als een werknemer op jaarbasis minder dan 500 kilometer privé rijdt met de auto van de zaak, dan heeft hij geen bijtelling. De werknemer kan dan de verklaring geen privégebruik aanvragen bij de Belastingdienst.

Het formulier moet de werknemer versturen aan

Belastingdienst/Centrale invoer
Postbus 2538
6401 DA Heerlen

Bezwaar

Als de werknemer een negatief antwoord krijgt kan hij hiertegen bezwaar maken. Daarnaast kan hij daarna nog in beroep bij de rechter. In dit soort casussen kan de werknemer een versnelde behandeling vragen.

Gevolgen verklaring geen privé gebruik

Als de werknemer de verklaring ontvangt geeft hij hiervan een kopie aan zijn werkgever. De werkgever hoeft dan geen rekening te houden met een bijtelling in de loonstrook. Als de werknemer achteraf niet aan de voorwaarden voldoet dan krijgt de werknemer de naheffingsaanslag loonheffing (meestal met boete van 50%) thuisgestuurd. De werkgever is dan dus gevrijwaard. De werknemer moet wel een kilometeradministratie bijhouden

Als de belastingdienst kan aantonen dat de werkgever van het hogere privé gebruik wist kan de belastingdienst ook bij de werkgever een naheffingsaanslag en boete opleggen. Dit zal in de praktijk niet zo snel voorkomen.



Delen

26-03-2010

Deze pagina is aangemaakt op: 26-03-2010 20:40. Laatst gewijzigd op: 25-04-2012 15:29

home

over ons

contact

Auteurs

Print