Zakelijk

iPad niet belastingvrij

De mobiele techniek gaat in een razend tempo. Vroeger kon een mobiele telefoon belastingvrij aan een werknemer ter beschikking worden gesteld, mits het zakelijk gebruik meer dan 10% bedroeg. Daarna kwamen er smartphones, kleine computers, iPad's etc. op de markt. De vraag is of deze zaken ook belastingvrij kunnen worden verstrekt. Er is daarom een nieuw besluit sinds juli 2011.

Nieuw besluit loonbelasting

Er is sprake van een belastingvrij te verstrekken communicatiemiddel, als deze aan de volgende voorwaarden voldoet:

  1. Apparaat lijkt op een mobiele telefoon (uiterlijke kenmerken).
  2. Communicatie speelt een centrale rol bij het gebruik ervan.
  3. Het beeldscherm heeft een diagonale afmeting van maximaal 18 cm (7 inch).

Computer of telefoon?

Een telefoon mag belastingvrij worden verstrekt als het zakelijk gebruik 10% of meer bedraagt. Als het geen telefoon is (zoals bij een computer), moet het zakelijk gebruik 90% bedragen. Een iPad, netbook of e-reader mag dus niet zomaar belastingvrij worden verstrekt. U kunt proberen te stellen dat u een iPad als communicatiemiddel gebruikt, en dat enkel een groter scherm het gemak ervan zal bevorderen. Dit is een aardige discussie met een inspecteur.

iPhone, iPad en telefoon onder werkkostenregeling

De regels voor het gebruik (10% telefoon en 90% computer) worden niet anders. Apparatuur die aan deze regels voldoet, hoeft u niet te waarderen onder de werkkostenregeling. Het vergoeden van apparatuur is onder de werkkostenregeling echter altijd belast, deze moet u dus waarderen.



Delen

19-07-2011

Deze pagina is aangemaakt op: 19-07-2011 07:18. Laatst gewijzigd op: 25-04-2012 21:49

home

over ons

contact

Auteurs

Print