Op zoek naar belastingbesparingen binnen uw bedrijf?
De grootste onafhankelijke belastingadvies site met meer dan 1.200.000 bezoekers per jaar.
Laatste wijziging op Belastingtips.nl: 22-02-2018 09:45 > >
Ook zo ontevreden over uw accountant? Wellicht is veranderen van accountant een idee?

Nieuwste artikelen

Meer nieuwste artikelen

Prive

Deze pagina is aangemaakt op: 20-06-2014 17:23. Laatst gewijzigd op: 01-04-2016 19:33.

Download gratis onze App

Gratis fiscale tips ontvangen?

Structuur met kunstverhuur

Verhuurde kunst in box 3 en gift aftrekbaar

De heer X heeft een kunstcollectie van ruim € 700.000. De kunst wordt voor € 57.000 verhuurd aan een museum. Tevens schenkt de heer X € 57.000 euro (als aftrekbare periodieke gift) aan het museum. Kan dit? Ja ... volgens de Hoge Raad wel. Voorwaarde is dan wel dat u het geheel schriftelijk goed hebt vastgelegd.

De gevolgen zijn:

  • kunst moet worden opgenomen in box 3;
  • periodieke gift is aftrekbaar in box 1;
  • schuld inzake periodieke gift mag worden opgenomen in box 3.

Verhuur van kunst aan museum

De heer X is verzamelaar van kunst. In 2003 en 2004 heeft hij enkele kunstwerken voor 5 jaar ter beschikking gesteld aan een museum. Deze terbeschikkingstelling wordt schriftelijk vastgelegd in een overeenkomst tot verkoop, verhuur, geldlening en levering van kunstwerken. Partijen laten het geheel bij een notaris vastleggen. Een deel van de kunstwerken wordt verkocht aan het museum en een deel van de kunstwerken wordt verhuurd.

De Belastingdienst is het niet eens met de aftrekbaarheid van de periodieke gift. De Rechtbank is in 2012 met belastingplichtige eens. De kunst is - volgens de Rechtbank - vrijgesteld in box 3 omdat deze niet ter belegging dient (artikel 5.8 Wet op de inkomstenbelasting). De Belastingdienst gaat in hoger beroep bij het Gerechtshof.

Het Gerechtshof is van mening dat de kunst in box 3 moet worden opgenomen, dit in tegenstelling tot de Rechtbank. De periodieke gift is - ook volgens het Gerechtshof - aftrekbaar in box 1. De schuld inzake de periodieke gift mag echter wel in box 3 worden meegenomen (Hoge Raad 27 februari 2009 rolnummer 07/12914).

Bron kunst en rechtspraak

Rechtbank Den Haag d.d. 4 januari 2012.

Gerechtshof Den Haag d.d. 5 februari 2013.

Hoge Raad d.d 6 juni 2014.

- See more at: http://www.jongbloed-fiscaaljuristen.nl/tips_trucs/tips_estate_planning/verhuurde_kunst_box_3_en_gift_aftrekbaar/#sthash.CQpkq50u.dpuf


Steun ons met facebook

Maak uw waardering kenbaar door de pagina te liken en te delen! Het helpt onze pagina een grotere bekendheid te verwerven en u blijft up-to-date met alle nieuwe belastingtips. Uw hulp wordt zeer gewaardeerd.

Waardeer onze tip!

Laat het ons weten en geef uw waardering.


Uw waardering :

Volg ons ook op:


Twitter

Linkedin

Facebook

Contact met belastingtips?

Bel met:

Algemeen 088-0270027

of neem contact op met
> De klantenservice